فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، احتمال آبگرفتگی معابر در بعضی استان های جنوبی

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از وقوع کولاک برف و کاهش دید در دامنه های البرز غربی و زاگرس مرکزی طی امروز اطلاع داد.

فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، احتمال آبگرفتگی معابر در بعضی استان های جنوبی

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی گفت: امروز (آدینه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و بارش در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه لغزندگی جاده های کوهستانی، کولاک برف و کاهش دید در دامنه های البرز غربی و زاگرس مرکزی پیش بینی می گردد، اضافه نمود: امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در غرب خوزستان، ایلام و کرمانشاه دور از انتظار نیست. شنبه گستره فعالیت سامانه کل کشور را در بر می گیرد. در لرستان شمال خوزستان، جنوب اصفهان، چهار محال و بختیاری، غرب فارس بارش باران و برف شدت خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در بوشهر، جنوب کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان، رگبار، رعد و برق، آب گرفتگی معابر و احتمال سیلاب دور از انتظار نیست، اظهار کرد: این سامانه بعد از ظهر در جنوب، جنوب غرب و نیمه شرقی کشور فعال خواهد بود. همچنین بارش کولاک برف در ارتفاعات زاگرس جنوبی واقع در کرمان، وزش باد شدید در جنوب استان های تهران و سمنان و با گرد و خاک در شرق کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد.

وظیفه با بیان اینکه این سامانه از اواخر وقت یکشنبه از کشور خارج می گردد، توضیح داد: یکشنبه بارش پراکنده و وزش باد در جنوب شرق، شمال شرق، دامنه های البرز شرقی و دامنه های زاگرس مرکزی در کردستان و آذربایجان غربی رخ خواهد داد.

وی در ادامه گفت: هوای پایتخت امروز (آدینه) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات با بارش باران و وزش باد و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و حداقل دمای پنج درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین هوای تهران فردا ابری همراه با بارش باران، وزش باد، در بعد از ظهر با کاهش ابر و وزش باد شدید با بیشینه دمای 11 و کمینه دمای 3 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، احتمال آبگرفتگی معابر در بعضی استان های جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، احتمال آبگرفتگی معابر در بعضی استان های جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید